Hieronder vind je twintig motivaties van verschillende vrouwen voor hun keuze voor het thuisblijfmoederschap.
Thuisblijfmoeder: een persoonlijke keuze
Ben je al thuisblijfmoeder? Dan kun je onderstaande punten zien als een stukje bevestiging.
1. Ik ben de beste persoon om mijn kind op te voeden; niemand anders kan het zo goed als ik.
'Als je wilt dat iets goed gebeurd, dan moet je het zelf doen.'
2. Ik wil niets missen van de kindertijd van mijn kind.
3. Ik werd verliefd op mijn kind
'Het is makkelijk te praten over de combinatie van kinderen en werk, tot je het ook echt moet doen.'
4. Ik heb een hechtere band/ diepere relatie met mijn kind omdat ik thuis ben
5. Mijn kind opvoeden is een baan die er echt toe doet
6. We voeden onze kinderen op met ònze normen en waarden
7. Ik ben de eerste lerares van ons kind
Kinderen profiteren thuis van veel meer individuele aandacht dan in een kinderdagverblijf.Je kinderen dingen leren is een intellectuele uitdaging, en je moet soms ver in je geheugen graven om de antwoorden te vinden op alle vragen.
8. Ik hoef me geen zorgen te maken over het kwaliteitsuurtje
'Kwalitatieve tijd is er zijn exact op het moment dat je kind je nodig heeft, en niet aan het eind van de dag als jìj tijd hebt ingepland.'
9. Ik ben niet gestresst van werken in twee fulltime banen
10. Ik hoef me niet schuldig te voelen, of zorgen te maken hoe mijn kind verzorgd wordt als ik er niet ben
11. Ik ben mijn eigen baas, en kan mijn eigen tijd indelen
12. Ik heb meer ruimte voor persoonlijke groei
Verder vraagt het omgaan met kleine kinderen heel wat van je creativiteit en geduld. Je wordt flexibel, een hele goede planner en organisator.
Veel thuisblijfmoeders vertellen dat het thuisblijfmoederschap hen veranderd en verrijkt heeft.
13. Ik kan een bedrijf vanuit huis beginnen
14. Opvoeden is leuk werk
15. Opvoeden is werk dat zich richt op mensen, niet op dingen
Een ander voordeel is meer tijd voor je partner! Je hoeft je niet schuldig te voelen als je samen uitgaat, want je bent er de hele dag voor je kinderen geweest.
16. Als thuisblijfmoeder meer tijd voor mensen om je heen
17. Thuisblijfmoederschap brengt rust in het leven
18. Ik ben er als mijn kind me nodig heeft
19. Door 'sequencing' kan ik genieten van mijn tijd thuis en daarna weer gaan werken als ik er klaar voor ben
Sequencing is een term van Arlene Rossen Cardozo, die zegt dat de enige manier voor een vrouw om alles te hebben is, is door alles te doen, maar niet allemaal tegelijk. Zij geeft drie stadia: eerst fulltime werken, daarna thuis voor de kinderen zorgen, en daarna opnieuw deel nemen aan het arbeidsproces.
. DOOR 'SEQUENCING' KAN IK GENIETEN VAN MIJN TIJD THUIS EN DAARNA WEER GAAN WERKEN ALS IK ER KLAAR VOOR BEN .." "eerst fulltime werken, daarna thuis voor de kinderen zorgen, en daarna opnieuw deel nemen aan het arbeidsproces." Ja, dat is leuk bedacht door deze mevrouw, maar zie maar weer eens aan de bak te komen. Ligt natuurlijk aan welk vakgebied, maar banen liggen dan niet meer voor het oprapen mijns inziens; part-time veelal, en tegen de tijd DAT je weer zover bent om deel te nemen aan de arbeidsmarkt ben je vaak al te oud! Helaas de harde waarheid!
BeantwoordenVerwijderenMooie lijst! Eentje om te bewaren en door te lezen als ik het even niet meer zie zitten. Bedankt hiervoor!
BeantwoordenVerwijderen