Thuisblijfmoeder Annemarie Geerts: 3 lockdown survival tips

Annemarie Geerts

Thuisblijfmoeder Annemarie Geerts, bekend van het programma Waar doen ze het van? vertelt op rtlnieuws.nl hoe zij de lockdown beleeft, én overleeft.

Annemarie Geerts over de lockdown


Wat mij vooral trof in Annemarie's verhaal is dit zinnetje:

'Continu die prikkels, er is geen ontsnappen aan.'

Ik denk dat menig (thuisblijf)moeder en huisman zich hierin zal herkennen. Normaliter heb je als ouder toch momenten van respijt als kinderen naar school zijn. Door de coronacrisis en lockdown verdwenen deze weliswaar korte periodes van rust. Mijn kinderen zijn inmiddels wat ouder, en niet meer allemaal thuis zoals bij Annemarie. Maar haar verlangen naar haar 'gewone leven' vind ik herkenbaar.

Ook in haar aanpak om zichzelf, en het gezin staande te houden kan ik me erg vinden! Hieronder Annemarie's 3 tips voor de lockdown.

Thuisblijfmoeder Annemarie Geerts 3 tips voor de lockdown


  1. Hanteer schema's en routines, en houd daaraan vast.
  2. Geef iedereen een aparte ruimte, en val elkaar niet lastig*.
  3. Voor een ultiem rustmoment laat Annemarie de kinderen op hun tablet spelen.

Ben je een introvert of extravert type?


Wat ook een belangrijke rol zal spelen in hoe je de lockdown ervaart is of je van nature een introvert of extravert type bent. Vooral introverten hebben vaak momenten van stilte, rust en alleen zijn nodig. Door de lockdown worden die in een druk gezin, momenten alleen schaars.

Het wrange is dat er tegelijkertijd grote mensen juist gebukt gaan aan hun alleenzijn.

Het hele artikel vind je hier.

* Deze tip zal helaas niet voor iedereen haalbaar zijn. Dat is denk ik ook één van de redenen dat de lockdown voor veel mensen zo zwaar is: het gebrek aan ruimte en een plek voor jezelf.

Hoe is het met jou?

Blijf op de hoogte en neem een gratis emailabonnement!

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Geen opmerkingen

Een reactie posten

Fijn dat je wilt reageren!

© all rights reserved
made with by templateszoo